Impotencja u psa

Witam. Mam psa (bernardyna) ma ok 4lata . Od 3 tygodni jest codziennie dopuszczam do niego suke tez bernardyn. I problem w tym ze on chyba nie chce z nia kopulowac. Wczesniej nie miał z tym problemu i od razu brał sie do roboty. A teraz nic. Co mam zrobic zeby zaczoł sie brac za"robote"? Czy sa jakies srodki na podniecenie zwierzat ?

Odpowiedź

Najbardziej prawdopodobne jest nie to, że pies nie ma poędu, lecz to że suka nie jest w odpowiednim dniu rui. Czy był ustalany dzień krycia? Prawdopodobnie jest za wcześnie lub za późno na krycie, lub suka ma inne zaburzenia rui (np. cieczka bezowulacyjna). Należy zbadać u suki poziom progesteronu i zrobić badanie cytologiczne wymazu z pochwy.


Ponadto dopuszczanie psa do suki codziennie przez  3 tygodnie może skutecznie obniżyć jego popęd. Zdarza się, że psy nie chcą kryć suk z którymi stale przebywają. Krycie powinno odbyć się 2-3 razy w odpowiednim momencie rui.


Pod uwagę należy też wziąć zdrowie psa reproduktora. Schorzenia kończyn (np. dysplazja stawów biodrowych) powodujące ból zniechęcają do skoku.