Mieszaniec chory na nogi tylnie .

Witam serdecznie ! Pies jest na łańcuchu, niestety nie mam na to wpływu , ma długi łańcuch, codziennie chodzi na minimum 2 spacery, jeden dłuższy 40 minut i jeden 5-10 minutowy. 2 razy był potracony przez samochód: jako szczeniak i w wieku 13 lat. Teraz ma niecałe 15 lat. Lubi chodzić na spacery, cieszy się, lecz pod koniec spaceru już ciągnie łapki za sobą .
Łapki tylnie ciągnie za sobą, nie da ich dotknąć , pogłaskać. Nigdzie nie wskoczy, nie pobiegnie za długo, skacze tylko jak mam smakołyk na spacerze, jak widzi smycz tez się cieszy . Nie chce się przy mnie kłaść a na komende siad siada. Chodzi na smych od 2 lat i puszczany jest też od 2 lat. A wczesniej cały czas był na łańcuchu, w sporadycznych wypadkach tylko chodził . Sadze ze nogi bolą go mocno, czy są jakieś tabletki przeciwbólowe dla psa na nogi ? Dziękuje .

Odpowiedź

Tak, są leki, ktĂłre mogą przynieść ulgę psu w takich właśnie przypadkach. Proszę skontaktować się z lekarzem wet. , ktĂłry zaleci odpowiednią dla Dżekiego terapię przeciwbĂłlową oraz wspomagającą funkcję stawĂłw. Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl