Agresja psa

Dzień dobry! Mam prawie 1, 5 rocznego shih-tzu. Piesek zawsze był przyjazny, ale od jakiś 2 m-cy zaczął wykazywać agresję. Zaczęło się od warczenia przy prostych czynnościach jak np. Podawanie łapy. Więc był karany przez powiedzenie mu "nie wolno", włożenie go do kojca i ignorowanie go. Jednak na dłuższą metę to nie pomogło. Na chwilę obecną pies pokazuje zęby, a kiedy karci się go za to, rzuca się z zębami na osobę która go karze. Pies nie jest wykastrowany. Co możemy zrobić by opanować jego zachowanie, bo nie chcemy by zrobił komuś krzywdę.

Odpowiedź

Przede wszystkim należy zacząć od określenia rzeczywistej przyczyny takiego zachowania. Proszę pamiętać, że nic nie dzieje się bez powodu i jeśli zwierzę nagle zaczęło zdradzać zachowania, które wcześniej nie występowały trzeba na początek dokładnie przeanalizować sytuację w celu sprecyzownia ich podłoża. Dopiero później można podejmować działania i kroki naprawcze.


Na obecną chwilę sugerowałabym zaprzestać dotychczasowych Państwa działań typu kara (potencjalnie nasilających problem) i skontaktować się ze specajalistą w Państwa miejscu zamieszkania, gdyż konsultacja osobista jest tu wskazana. pozdrawiam. K. G

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl