10 tygodniowa kotka i jej dziwne zachowanie

Witam !

2 tygodnie temu adoptowałam małego kotka. Obecnie ma 10 tygodni. Kicia ma apetyt, ładnie je suchą i mokrą karmę, pije wodę, czasem mleko dla kociąt, korzysta z kuwetki. Zauważyłam, że jest przytulaskiem, łasa na pieszczoty o które chętnie się domaga. Mimo swojego miejsca do spania przychodzi do mnie i męża i śpi z nami całą noc. Mam tylko jeden problem, sytuację której nie rozumiem. Otóż w nocy wybudza mnie przynajmniej 2 razy, chce dostać się w moje włosy. Wiem, śmiesznie to brzmi ale staje się to już uciążliwe. Nie pomaga związywanie włosów w warkocz. Kicia dosłownie pcha się łebkiem pomiędzy włosy, blisko skóry głowy. Do tego głośno mruczy zadowolona i wydaje dźwięk jakby mlaskania, ssania ?! Wczoraj wieczorem gdy leżałam to nawet mąż się śmiał, że kicia zachowuje się jakby szukała maminego cyca. Oczywiście nakrywam głowę kołdrą by nie mogła się dostać bo tak to by z 10 min mi nad uchem mlaskała w środku nocy ;)

dlaczego może tak robić ? Dodam, ze tak się dzieje tylko późnym wieczorem/nocą i tylko w stosunku do mnie. I takie zachowanie pojawiło się nie od razu po jej adopcji tylko jakiś tydzień temu. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam !

Odpowiedź

Witam Panią;


Opisane zachowanie Kici należy do grupy zachowań związanych z tzw. poszukiwaniem komfortu. Najczęściej wykazują ją kocięta i młode koty. Bywa, że kot prezentuje je zastępczo, np. wtedy gdy jest w szczycie aktywności a w otoczeniu nie znajduje wystarczającej ilości bodźców. pozdrawiam. K. G

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl