Kopulacja królika miniaturki

Czemu 8 tyg. Królik miniaturka- samiczka (jak mi powiedziano w zoologiku) chce już kopulować ze swoją "siostrą" ? Czy to normalne czy ona to jednak on ? I będę zmuszona kupić druga klatkę bo jak na razie śpią w jednej. Czy to po prostu jakies wymuszenie dominacji z jej strony? Sprawdzałam kilka razy jej "płec" i żadnych jajek nie wyczułam.

Odpowiedź

Witam;


Ponieważ rozpoznanie płci młodych królików bywa nie tylko trudne, co i obarczone (jak pokazuje rzeczywistość) sporymi błędami, bywa że samczyk po jakimś czasie "staje się" samiczką i na odwrót. W wieku 8 tygodni samiec może jeszcze nie mieć w pełni i na tyle wyraźnie wykształconych narządów płciowych, aby opiekun mógł ze 100% pewnością potwierdzić płeć zwierzęcia.


Dlatego też jesli mamy parkę młodych niewysterylizowanych królików warto trzymać je oddzielnie, aby nie doszło do nieplanowanego powiększenia stadka. Proszę też pamiętać, że w wieku 3, 5 miesiąca samczyk może być już dojrzały płciowo. Jeśli okaże się, że ma Pani jednak parkę - sugerowane jest wykonanie zabiegu kastracji. Pozdrawiam. K. G


 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl