Powrót do pytania,, dlaczego pisek nie je ,,

Witam serdecznie , dziękuję za odpowiedz . Ja jeszcze raz opiszę problem , mój piesek maltańczyk stracił apetyty gdyż sąsiadów suczka ma cieczkę . Już wcześniej zmieniałam dla kajtka karmę na bardziej przez niego ulubioną i nic to nie dało , spróbuje z nim więcej pobiegać podczas spacerów . A jeśli chodzi o kastrację nie wchodzi w to grę , bo bardzo kochamy kajtka i nie chcemy swego przyjaciela okaleczać , czytałam na ten temat , że później piesek może nie trzymać moczu , czy może jest inna metoda np farmakologiczna ? Aby nasz kajtek tak bardzo nie cierpiał z powodu rui sąsiedzkich suczek . Pozdrawiam serdecznie . Danusia

Odpowiedź

Witam Panią;


Rozumiem, że macie Państwo obiekcje co do samej kastracji, jednak pragnę przypomnieć, że wspomniany przez Panią problem nietrzymania moczu dotyczy suczek i to najczęściej dużych ras. A tak jak wspomniałam poprzednio - niekastrowany pies samiec, który ciężko "znosi" cieczki okolicznych suczek właściwie non-stop odczuwa frustrację z tego tytułu.


W kontekście innych rozwiązań: możecie Państwo rozważyć tzw. "kastrację chemiczną" z wykorzystaniem implantu (prep. Suprelorin). Po więcej informacji warto udać się do lekarza prowadzącego. Polecam również poniższy artykuł odnośnie kastracji chirurgicznej:


Kastracja i sterylizacja,  


Pozdrawiam. K. G

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl