Nieustająca wysoka gorączka w owczarka niemieckieg

Witam, chciałabym się zapytać o kwestię wysokiej gorączki u 9letniej suki rasy owczarek niemiecki. Od ponad tygodnia czasu utrzymuje się około 40 stopniowa gorączka. Przez weterynarza zostały podane leki na zbicie temperatury jednak z samego rana jak i przez cały dzień temperatura nie spada poniżej 39, 5 stopnia. Pies bardzo się męczył. Na samym początku gorączki sunia wymiotowała, miała biegunkę ze śluzem. Po przejściu wymiotów zaprzestała jedzenia. Karmiona jest przez strzykawkę jedynie płynami niczego innego nie chce ruszyć. Lekarz u którego byliśmy na konsultacji stwierdzil, że sunia posiada chorobę sercą związaną z nieprawidłościami w budowie lewej komory. Wczoraj dostała pierwszą tabletkę na serce- niestety nie mam informacji jaki jest to lek. Na bieżąco ma mierzoną temperaturę. Martwię się ponieważ pies już ledwo chodzi - widać, że jest bardzo osłabione. Proszę o pomoc. Dziekuje

Odpowiedź

Czy suczka jest sterylizowana? czy była zbadana w kierunku ropomacicza? Jeśli nie, polecam jak najszybciej się tym zająć.


Jeśli jest sterylizowana, myślę że konieczne są tu pełne badania krwi oraz obrazowe, by znaleźć przyczynę. Wady serca bardzo rzadko manifestują się podwyższoną temperaturą (właściwie to jedynie tem które są wywołane przez bakteryjne zapalenie osierdzia lub wsierdzia mogą dawać takie objawy).

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl