Przejedzenie psa

Witam
bardzo proszę was o pomoc. Pracuje w restauracji więc zdarza mi sie przywozić do domu resztki niezjedzonych potraw dla moich piesków. Ostatnio przywiozłam dużo odpadków do których dorwała sie bez niczyjej wiedzy moja stara suczka kundelka, niestety zjadła tego tak dużo ( wiaderko 10kg zjadła ok połowę wiaderka), że bardzo sie pochorowała. Pierwszy dzień wydawał sie całkiem niegroźny suczka wymiotowała lecz następnego dnia było już gorzej, wymiotowała ale samą wodą, którą chwile wcześniej wypiła ( piła wtedy bardzo duże ilości wody). Nie miała przez ten czas biegunki, raczej w ogóle sie nie wypróżniała. Trzeciego dnia myślałam że jest już poprawa, pojechałam do pracy pełna nadziei, że wszystko będzie ok. Lecz gdy wróciłam i ją zobaczyłam wiedziałam że jest bardzo źle. Suczka ledwo trzymała sie na nogach dosłownie rozchodziły jej sie na boki nogi, nos całkowicie suchy. Moja mama mówi, że musiała mieć wysoką gorączkę bo w dzień miała dreszcze chowała się wszędzie gdzie sie dało ale nie mogła długo uleżeć w jednym miejscu, myślę że strasznie źle sie czuła i bardzo cierpiała. Niestety chwile po moim powrocie suczka zdechła ;( z jej "pochwy" wydobyła sie wtedy brązowa woda. Na początku myślałam, że było to z odbytu lecz gdy sie przyjrzałam to w tej okolicy miała sucho, a nieco niżej widać było, że na futrze zostało trochę dziwnej wydzieliny, jakby brązowa zakrzepnięta krew lub rozrzedzony kał. Teraz mam ogromną prośbę do wszystkich tych co czytają to i znają sie na rzeczy. Jaka mogła być dogłębna przyczyna jej śmierci? Co najprawdopodobniej było następstwem przejedzenia i czy bardzo mogła cierpieć? Nie daje mi to spokoju bo czuje sie współwinna jej cierpieniu , gdybym tego cholerstwa nie przynosiła od domu to by jeszcze żyła. Była z nami ponad 10 lat. Była częścią naszej rodziny, tak strasznie mi przykro. Była ze mną niemal połowę mojego życia a przez takie coś już jej nie ma ;( :( :( :cry: mam żal też do taty, że nie zawiózł jej do weterynarza może dało by sie ją jeszcze uratować :cry:
przepraszam i wybaczcie jeśli uważacie że ten temat nie powinien sie tu znaleźć ale bardzo mi zależy.

Odpowiedź

Na wstępie proszę przyjąć wyrazy współczucia z powodu śmierci Pani Psiny.


Biegunka i wymioty, ewentualnie nawet same wymioty, bardzo szybko doprowadzają do odwodnienia organizmu i zaburzeń elektrolitowych. Prawdopodbnie to nie za sprawą gorączki a właśnie odwodnienia nos był suchy i występowały dreszcze.


Myślę, że to właśnie odwodnienie i związane z nim powikłania w postaci niewydolności wielonarządowej były bezpośrednia przyczyną śmierci.


Co do tych upławów z pochwy, to mogą one świadczyć o toczącym się stanie zapalnym na terenie macicy, jeśl suka nie była sterylizowana oczywiście. U suczek w tym wieku często zdarzają się powikłania ze strony tego narządu. Na pewno ten stan nie pomagał w całej sytuacji, ale myślę że nie był bezpośrednią przyczyną śmierci


 


Z wyrazami współczucia


Paweł Walendzik

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl