Kot z nadwagą wciąż jest głodny, co robić?

Mam 3 kotki na chwilę obecną, dwie mają nadwagę (jedna jest od paru dni więc. ). Dostają dwa rodzaje jedzenia - szaszetki szeba oraz suchą karmę taste of the wild. Teoretycznie na jednego kotka powinno się dawać 60-80g raz dziennie (jeżeli waga jest normalna koło 4kg) ale z tą ilością koty mi się roztyły. Rok temu przycięłam nieco ilość bo zaczęły miec nadwagę ale od sterylizacji (w wieku 3 lat każda) każdej przez ten rok przybyło po 2-3 kilo wagi. Dostaje każda koło 30g dwa razy dziennie plus 1/3 saszetki (wcześniej 1/2 saszetki raz dziennie, rano). Nie pomaga, kotki tylko tyją. Czasami zamiast saszetki dostają surowe mięso. Koty są wyjątkowo sprawne i aktywne, dużo piją. Obie to dachowce, jedna waży 7 kilo a druga 9 :(

zaczęłam kupować pół roku temu karmę light, ale bez poprawy. Jedna do tego jest ciągle głodna, co mnie zobaczy to krzyczy i biegnie do kuchni do miski. Jedna czasem niedojada, druga non stop chce więcej i wyjada innym kotom jeżeli jej nie zabiorę w porę. Miały badania krwi i moczu niedawno (z racji nowego lokatora, nic nie wykazały), są szczepione na wszystko poza wścieklizną bo są niewychodzące.

Odpowiedź

Karma light jest karmą służącą do utrzymania odpowiedniej wagi, nie jest karmą odchudzającą. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem, na rynku jest dostępne kilka karm do aktywnego zbijania wagi. Być może mają zapewnioną zbyt małą ilość ruchu.

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl