Tłuszczak u psa

Tłuszczak u psa

Sunia moja - przygarnięty wielorasowiec - potrzebuje konkretnej decyzji. Od trzech lat pod prawą pachą powstało zgrubienie, które cały czas rosło. Podczas wizyt u lekarzy wet. Jeden tylko zwrócił uwagę na to, pobrał krew do kontroli. Robił prześwietlenia. I na tym się zakończyło. Kilka dni temu trafiłem do zakładu w Ostródzie. Lekarz, chirurg stwierdził, że to tłuszczak i że powinno to być usunięte operacyjnie. Trzy lata temu - nie zastanawiałbym się nad decyzją. Dziś pies ma 13 lat - 9lat u nas, cztery (podobno) gdy go adoptowaliśmy. Boję się o skutki narkozy. Co mam począć - proszę o pomoc!

Odpowiedź

skonsultowac się z innym lekarzem która psa zbada, przez internet niek nie podejmie za Pana decyzji. Tłuszczaki sa nowotorami niezłośłiwymi, ale jełis sa znczych rozmiarów i przeszkadzają w poruszaniu uswuwa się je chirurgicznie. Czy narkoza jest dla psa grożna odpowie Panu lekarz który psa zbada. To, że ma 13 lat nie ozncza, że nie da się go bezpiecznie znieczulić, zleży to od wilu czynników które zostana okreśłone po wykonaniu dodatkowych badań.


Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.