wściekliznę. I tu zaczyna się problem. Jedne źródła mi podały, że muszę od szczepienia na wściekliznę odczekać pół roku inne, że nie. I , że muszę mieć czytnik do czipa. Bardzo proszę o pomoc. Mam dwa psy i zostawienie ich w kraju nie wchodzi w grę. A nie chcę, aby po drodze mi je odebrano. Będę jechała autem, aby miały miej stresu. Dziękuję i pozdrawiam marzena czyż" />

Obowiązkowe wymogi przy przewożeniu psa zagranice

Obowiązkowe wymogi przy przewożeniu psa zagranice

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące wyjazdu psa do irlandii. Wyprowadzam się na stałe właśnie do irlandii i nie mogę nigdzie dowiedzieć się dokładnie co muszę zrobić, aby psa bezpiecznie i przepisowo dowieźć na miejsce. Wiem, że musi być czip, paszport, szczepienie na wściekliznę. I tu zaczyna się problem. Jedne źródła mi podały, że muszę od szczepienia na wściekliznę odczekać pół roku inne, że nie. I , że muszę mieć czytnik do czipa. Bardzo proszę o pomoc. Mam dwa psy i zostawienie ich w kraju nie wchodzi w grę. A nie chcę, aby po drodze mi je odebrano. Będę jechała autem, aby miały miej stresu. Dziękuję i pozdrawiam marzena czyż

Odpowiedź

Wymagania to:

1. czip

2. szczepienie przeciwko wściekliźnie - uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego wykonania w przypadku pierwszego szczepienia, a w przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach wskazanych w paszporcie (dawka przypominająca) szczepienie jest ważne już w dniu podania. WAŻNE: data szczepienia nie może być wcześniejsza niż data wprowadzenia mikroczipu.

3. paszport

4. profilaktyka przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis preparatem z praziquantelem lub inną substancją o udowodnionym działaniu p/tasiemcom. Odrobaczenie powinno byc przeprowadzone w okresire nie dłuzszym noiż 120 godzina, ale nie krótszym niż 24 godz. przed wjazdem do Irlandii.

Szczegółowe informacje na str. irlandzkich służb weterynaryjnych http://www. agriculture. gov. ie/pets/

 


Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.