Plamy w oku psa

Witam. Posiadam psa owczarka szwajcarskiego. I weterynarz odkryła w jej oczach 2 przezroczyste plamki. Pies miał badana krew. Wszystko jest ok. A weterynarz stwierdziła że to jakaś nadtłuszczowość i że tego nie da się leczyć A pies może oslepnac. Nigdzie nic o tym nie pisze , czy takie coś istnieje w ogóle? I czy da się to leczyć

Odpowiedź

Witam.


Takiej jednostki chorobowej jak Pani napisała nie ma. Nie rozumiem co znaczy była badana krew ? Pod jakim kątem morfologii czy biochemii a  może  hormonów  i jakich dokładnie parametrów. 


Jeśli chodzi o objaw to podejrzewam dwie jednostki chorobowe pierwsza z nich to dystrofia lipidowa, która często jest wadą wrodzoną albo na tle zaburzeń i chorób tarczycy ( trzeba wykonać badania hormonalne pod kątem tarczycy ), Pani rasa prsa ma predyspozycje do tej jednostki, choroba jeśli nie jest tła zaburzeń tarczycy jest nie uleczalna, powinno się eliminować chore osobniki z hodowli, druga prawdopodobna choroba to odkładanie jonów Caw gałce ocznej.


Sugeruje wykonanie badań hormonalnych oraz wizytę u lekarza weterynarii specialisty z okulistyki aby dokładnie postawił rozpoznanie.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl