Wypadniete dyski , Spondyloza problem z Yorkiem całkowity paraliż 4 Konczyn

Witam 2 lata temu pojawił się problem u Edka zaczął mu się łapki rozjeżdżać. Lekarz stwierdził że ma długa szyje i doraźnie zastosować kołnierz i kilka witamin i jakiś lek. Od około 2 miesięcy problem się pojawił znów . Udaliśmy się do lecznicy zostały zrobione zabiegi takie jak badanie krwi komplet , sedacja , 2x RTG i opatrunek. Opis badania cytuje W zasadzie brak przestrzeni miedzy kręgowych C5-C7 W obydwu miejscach wypadnięte krążki m/kregowe z tad ucisk na rdzeń kręgowy. Nie stwierdzono niestabilności szczytowo potylicznej ani szczytowo obrotowej. Zastosowano leki Sedator 0.08ml Torbugesic 0.04fl Atipam 0.05 Dexafort 0.2. U Edka zastosowali gorset zapisali Encorton 5mg oraz Urydynox. Po wyjściu z lecznicy pies ledwo żył nie ruszał sie nie pił nie jadł sam. I tak było przez 2 dni z racji tego ze to był weekand udaliśmy się w poniedziałek jeszcze raz obcięli połowe gorsetu i dodali lek Niwalin. Po 5 dniach kazali sie spotkać na kontrole w dalszym ciągu było źle wiec stwierdzili że wytoczyli wszystkie działa i trzeba pomyśleć o Eutanazji. My sie z tym nie zgadzamy. Wiec po konsultacje poprosilismy innego lekarza Pani doktor po zdjęciach stwierdziła iz jest to Spondyloza kazała zaprzstac brać sterydy dokończyć tylko Niwalin dostał jeszcze witaminy i coś niwelujące skutki sterydów. przez okres 2 tygodni było mu lepiej chodził jadł itd. Lecz od 2 dni znów pojawił sie ten sam problem poraziło go jeszcze gorzej tylko lezy czasem próbuje się podnieść lecz nic to nie daje. Proszę o poradę pomoc Pani doktor wyjechała na urlop 2 tygodniowy i nie wiem co mamy robić.

Odpowiedź

Witam


Jeśli chodzi o zastosowane leczenie jest ono w miarę dobre, natomiast nie znam niestety stanu klinicznego abym mogła powiedzieć czy możemy coś zmienić czy też nie. 


Sugerowałabym natomiast pojechanie z pieskiem na tomografie odcinka szyjnego kręgosłupa aby stwierdzić w jakim stopniu mamy ucisk na rdzeń kręgowy i wtedy dokładnie określić jakie mamy szanse z leczeniem.


Pozdrawiam

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl