Owczarek niemiecki zachowuje się bardzo dziwnie nie je a jak je to znikome ilości i jest bardzo osłabiona, rzadko kiedy zmienia miejsce położenia

Witam,
Zwracam się z pomocą mam 8 letnia sunie rasy Owczarek Niemiecki dzisiaj zauważyłem bardzo dziwne objawy u pieska.
Jest osłabiona widziałem kilkukrotnie jak patrzyła się na własna łapę nie odrywając wzroku dłuższy czas.
Bardzo mało się porusza np. teraz położyła się w jednym miejscu i leży sobie tam cały czas jak jej przyniosę tam jeść to zje itp. ale nie ruszy się z tego miejsca.
Była to sunia bardzo energiczna pomimo wieku była pociecha bawiła się, skakała, nawet psociła co nie zbyt się podobało moim domownikom, ale to jest własnie urok tego pieska.
Bylem z nią na spacerze początkowo myślałem, ze chciała mi pokazać, ze chce iść na spacer i po spacerze było wszystko ok. wróciliśmy na spokojnie poszła sobie zjeść napić się natomiast teraz już nawet nie reaguje na spacer :( .
W zeszłym roku mieliśmy incydent odnośnie kleszcza oczywiście obserwowałem pieska była bardzo aktywna tego czasu aż do dzisiaj.
Nawet nie przeszkadza jej jak ktoś coś obok niej robi co zawsze ja denerwowało i uciekała np. zamiatanie kostki obok niej zawsze uciekała a dzisiaj jej to nie robi różnicy.
Błagam o podpowiedz czego mogę się spodziewać na wizycie u weterynarza jutro zamierzam iść z pieskiem bo dzisiaj u mnie w mieście już jest wszystko zamknięte :(
Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Odpowiedź

Witam


Proszę uzbroić się w cierpliwość oraz naszykować, że może okazać się niezbędne wykonanie paru badań dodatkowych jak np badanie krwi ( morfologia, biochemia ) USG, RTG aby dokładnie poznać stan pacjenta oraz postawić diagnozę co pieskowi dolega a dopiero wtedy wprowadzić odpowiednie leczenie. Dobrze bay piesek poszedł na wizytę już przegłodzony ( 8h bez jedzenia, woda do picia normalnie ) - pod kątem badania krwi. 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl