Świnka morska-opuchniety odbyt

Moja 6 letnia świnka morska ma mocno spuchniety odbyt. Kiedy robi kupkę, to ja boli i troszkę leci przy wyciskania bobka krew. Obok odbytu ma otwarte okolice. Byłam wczoraj u weterynarza (to nie specjalista od świnek) i dostała maść przeciwzapalny oraz zastrzyk. Po dobie sytuacja wygląda tak samo. Co może powodować takie opuchniecie odbytu? Dodam, że swinka miała pół roku temu operacje usunięcia guza pod prawym kolanem. Ma też ciągle problemy z wzdęciami. Regularnie dostaje esoumisan i probiotyki.

Odpowiedź

Witam.


Niestety ciężko będzie mi coś sensownego napisać, nie zbadałam zwierzęcia, nie widzę go znam tylko historię, którą Pani napisała.


Biorąc pod uwagę historię świnki ewidentnie ma problemy z układem pokarmowy, który nie został zdiagnozowany a wprowadzone leczenie jest tylko objawowe. Skutkiem tego może być problem z defekacją czego objawem jest spuchnięty odbyt. 


Bez dokładnych badań, ciężko będzie rozwiązać ten problem, jedynie go zamaskować.


Sugeruję umówić się na wizytę u lekarza, który ma duża wiedzę w leczeniu świnek morskich aby on pokierował diagnostyką i leczeniem zwierzątka.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl