Trzecia powieka na oku kota

Mój kot ma od paru dni bardzo widoczna trzecia powiekę, dużo śpi, ale jest upał i on najczęściej w upał dużo śpi. Po za tym zachowanie się nie zmieniło. Tylko te oczy. Wczoraj zauważyłam to u mojego drugiego kota, dodatkowo przed chwila popuściła trochę odchodami, bardzo płynnymi, malutka plamka. Odrazu wyszła na pole, podejrzewam, ze poszła się załatwić. Nie jestem w stanie zabrać kotów do weterynarza, dopiero za tydzień wypłata. Bardzo się martwię, proszę o pomoc.

Odpowiedź

Witam


 


Wysunięcie trzeciej powieki jest charakterystyczne dla takich chorób jak Zespół Hornera ( wynik oderwania współczulnego mięśnie gładkich), tężec ( wskutek działania toksyny tężcowej), porażenie nerwu twarzowego, zespół HAWS ( czeęto idiopatyczne, zmniejszenie napięcia układu współczulnego), dysautomia oraz przyczyny nieneurologiczne takie jak odwodnienie, wyniszczenie, ropień, guz zagałkowy, zakażenie pasożytnicze. 


Biorąc pod uwagę obecność drugiego kota, który ma problemy gastryczne sugeruje zacząć od odrobaczania jednego jak i drogiego kota jednocześnie, jeśli to nie przyniesie efektów zalecana jest dalsza diagnostyka.


 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl