Niedowład u psa

Witam. Moja 13 letnia sunia ma problem z tylnymi łapami. Od jakiegoś czasu poruszała się " podskakujac". Po zrobieniu rtg lekarz stwierdził wysuniecie dwóch dysków. Była leczona farmakologicznie oraz przeszła laseroterapię. Jednak było bez zmian. Kilka dni temu nastąpiło pogorszenie przestała stać na łapach tylko je ciągnie. Dostała silny lek przeciwzapalny dozylnie oraz steryd jednak nic to nie dało. Po konsultacji w innym gabinecie miała zrobione badanie krwi krore wskazywało na problemy z wątrobą jednak na usg nie widać żadnych zmian. Lekarz podejrzewał objawy neurologiczne jednak po wykonaniu rtg stwierdził że w kręgosłupie nie ma żadnych zmian jednak ma duże zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych i kolanowych i to one powodują dolegliwości. W przyszłym tygodniu ma mieć zrobioną blokadę do obu stawów. Łapy są sztywne, jest problem z ich zgieciem a pies próbując wstać lub chodzić krzyżuje łapy. Co może powodować takie dolegliwości?

Odpowiedź

Witam


Nie rozumiem trochę pytania.A to dlatego, że takie objawy są spowodowane tymi zmianami co już zostały stwierdzone u Pani pieska tzn choroba zwyrodnieniowa stawów. Nie mogę się odnieść czy jest to na pewno to bo nie widzę badań dodatkowych czyli zdjęć RTG ani USG.


Trzeba mieć też na uwadze że piesek w wieku 13 lat to już pacjent geriatryczny i zmiany zwyrodnieniowe są czymś przypisanym do wieku i do niektórych ras. W kwestii dyskopatii to jedynie tomografia komputerowa daje jednoznaczną odpowiedź.


Sugeruje wykonać tomografię odcinka lędziowego i krzyżowego kręgosłupa w celu potwierdzenia lub wykluczenia dyskopatii i zmian zwyrodnieniowych np spondylozy w kręgosłupie.


Zaproponowane leczenie na podstawie tego co Pani napisała jest prawidłowe.


Pzodrawiam


 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl