PIES -PROBLEMY TRAWIENNO-SKÓRNE

Dzień dobry, moja czteromiesieczna suczka Akita Inu od pewnego czasu mimo odpchlenia , odrobaczenia i kąpania strasznie się drapie i wygryzuje sobie sierśc. Nie ma na skórze ran, skóra nie jest podrażniona,ale pies ciagle mimo wszytsko się drapie. Jadła Boscha jagniecina, zmieniałam na hipoalergiczny Brit. Podaję go od 4 dni ale objawy nie ustepują. Nie dostaje żadnych snacków oprócz Brita, tylko suche jelita wieprzowe podczas treningu. Samba schudła też znacznie od jakiegoś czasu. Zdarzyło jej się także wymiotować, ale to najprawdopodobniej dlatego,że zjadła na spacerze kawałek zdechłego ptaka. Proszę o poradę co powinnam dalej zrobic.

Odpowiedź

Witam.


 Po pierwsze, w czym była kąpana, czy ten szampon był dla niej odpowiedni ? Trzeba to skonsultować już na wizycie u lekarza weterynarii.


 Po drugie czym była odrobaczana, niektóre preparaty dostępne w sklepach zoologicznych są nie skuteczne na sporą cześć pasożytów. 


 Po trzecie, nie stosuje Pani diety eliminacyjnej, ona polega tylko i wyłącznie na podawaniu tej karmy, żadnych smaczków, suchych jelit czy czegoś co może zjeść na spacerze. Nie wiem też na jakiej podstawie wnioskuje Pani, że możę być to Alergia pokarmowa


Proszę zacząć od wizyty u lekarza weterynarii najlepiej spacializującego się w dermatologi wraz z badaniami dodatkowymi, przynajmniej takimi jak badanie zeskrobiny skóry i badań krwii, ponieważ wyżej wymienione objawy mogą być spowodowane zarówno alergia jak i też chorobami na tle bakteryjnym, grzybiczym a nawet autoimmunologicznym czy pasożytniczym. 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl