Pies sie trzesie i jest powolny

Piesek zaskomlał parę razy w ciągu doby. Raz jak go podniosłam, innym razem jak ściągałam mu szelki a innym jak go dotknęłam . Z rana dotykalam różnych części jego ciała delikatnie naciskając i nie piszczał. Piesek się trzęsie, jest to delikatnie widoczne i wyczuwalne jak się go głaszcze. Jak wróciliśmy ze spaceru nie chciał wejść do domu. Od jakiegoś tygodnia jestem z pieskiem sama i dużo pracuje, zauważyłam że zawsze się ociąga jak wracamy do domu jeśli jestem ubrana w ubraniu pracowniczym. Ostatnio pociągnęłam go mocno ponieważ mało co nie wbiegl pod samochód. Nakrzyczalam na niego ale wydawało się, że piesek jest ok. Podczas ostatniego spaceru nie był zainteresowany obwachiwaniem i mało sikał. Zjadł dopiero jak dałam mu powachac jedzenie i później siedział przy misce. Fizycznie wygląda normalnie tylko jest jakiś nieobecny, spi zazwyczaj w łóżku ze mną. Ostatnią noc spędził na podłodze. Skacze normalnie. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Odpowiedź

Witam


Przez internet niestety nie jestem w stanie pani pomóc, takie objawy mogą powodować róże schorzenia od mniej poważnych do tych bardziej, przyczyną może być choroba pasożytnicza, ogólny stan zapalny po urazie, choroba narządów wewnętrznych choroba od kleszczowa lub inne.


Bez wizyty u lekarza weterynarii nie jest możliwe określenie przyczyny takiego stanu rzeczy jak i tym bardziej wdrożenia odpowiedniego leczenia.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl