Lucky ma dużą niedowagę i brak mięśni

Witam. Kupiłam 3 dni temu owczarka niemieckiego 6 miesięcznego z chodowli.
Lucky waży 17,5 kg. Wszystkie kości mu wystają. W tylnich łapach jest zanik mięśni, prawdopodobnie nie był często wprowadzany. Państwo w chodowli mówili, że nie mają wystarczających środków na utrzymanie wszystkich psów.
Na początku Lucky ledwo stawał na tylnich łapach. Po kilku spacerach nabrał równowagi i normalnie chodzi. Czasami kuluje. Bardzo dużo śpi, je trzy posiłki dziennie. Suchą karmę i w poszkach dodatkowo przysmaki. Czy uda mu się wrócić do normalnej wagi? Co mogę jeszcze zrobić by mu pomóc. Bardzo proszę o radę. Lucky jest najbardziej czułym i wdzięcznym psiakiem. Cały czas potrzebuje przytulania i głaskanie.

Odpowiedź

Witam


 Przede wszystkim radziła bym zacząć od sprawdzenia profilaktyki, czy piesek miał wszystkie szczepienia zarówno od chorób zakażnych jak i przeciw wściekliźnie, czy był odrobaczany oraz jak wygląda ochrona przeciw kleszczowa. W dalszej kolejności jeśli byłby tu mój pacjent sugerowała bym wykonanie badań krwii pod katem anemii oraz stanu narzadó wewnętrznych i krzywicy ( morfologia, Ca, P, Mg, ALP, AST, ALT, glukoza, mocznik, kreatynina, amylaza, lipaza ) oraz badań RTG pod kątem dysplazji a także USG pod katem zaników mięsnoiowych. 


Ważna będzie odpowiednia dobrej jakości dieta dla psów raz dużych rosnących oraz suplementacja witamin szczególnie Ca, P i Mg.


Jeśli piesek nie ma uszkodzeń narządowych to wróci do swojej prawidłowej wagi.


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl