Suczka miała operacje

Witam suczka rasy chihuahua wiek 8 lat, jakieś 6 lat temu miała cesarkę. Około 2 tyg temu pojechałam do innego weterynarza gdyż zauważyłam u suki w pachwinie guzek. Lekarz stwierdził ze jest to przepuklina. Powiedział ze trzeba wykonać zabieg i od razu zaproponował mi sterylizacje. Zgodziłam się. Tydzień temu miała wykonany zabieg lecz w trakcie gdy ja operował zobaczył ze macica jest zrośnięta z pęcherzem i suka ma duże zrosty. Zabieg trwał ok 3-4 h. Teraz mija 6 dzień. Za 4 dni mam się zgłosić na zdjęcie szwów. Moje pytanie brzmi:
Czy mam robić jakieś dodatkowe badanie aby być pewnym czy w środku z narządem jest wszystko w porządku? Suka ma mocno żółty mocz oraz czy szycie jakie zostało wykonane u suki jest prawidłowe? Wysyłam zdjęcie.

Odpowiedź

Witam


 Oszem bardzo pomocne było by badanie krwi w tym morfologia i biochemia szczególnie: mocznik, kreatynina, SDMA, P, glukoza, ALT, AST, ALP a także badanie USG oraz badanie moczu. Jeśli chodzi o szew który widzimy jest to szew skórny założony spinkami, jest to poprawne rozwiązanie, pod nim znajdować powinny się szwy rozpuszczalne które trzyamją otrzewną oraz mieśnie ale to juz najlepiej wytłumaczy Pani lekarz prowadzący. 


Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl