Wypadek rowerowy

Moj piesek wpadł pod rower. Nie widziałam momentu kolizji, rower wyjechał na niego z za rogu. Zastawił za sobą plamę moczu i Uciekl odrazu. Po tym co usłyszałam i tym jak płakał - byłam pewna ze jest połamany. Zderzenie było mocne. Jak go znalazłam płakał głośno z łapą w gorze, ale po czasie zaczął chodzic na czterech łapach .. tylko utykał. Uspokoiłam go i zobaczyłam jego pachę.
Dostał mocnych obrażeń. Wydaje mi się ze przejechała go opona ale nie wiem dokładnie. Głównie boli go lewa łapa i pod nią. Ma poszarpaną i rozciągniętą skore pod pachą ale nie otwartą. U weterynarza byliśmy dopiero na drugi dzień, ponieważ tego samego dnia jak poszliśmy był zamknięty. Piesek był już wystarczająco roztrzęsiony. Musiałam go uspokoić. U weterynarza dostał tylko zastrzyk antyzapalny. Czyszczę mu ranę i smaruje kremem z potrójnym antybiotykiem który mam ze stanów ale martwi mnie widok wiszącej skory. Nie wiem dokładnie jak do tego doszło. Czy można coś, lub czy powinnam coś jeszcze zrobić? Nie chce żeby mu ta skóra tak została wisząca. Narazie bardzo go to boli. Żeby mu to przemyć muszę mu zakładać kaganiec bo ze strachu proboje gryźć gdzie zwykle nie ma w nim żadnej agresji. Broni się. Czy można coś jeszcze zrobić ?

Z góry dziękuje za odp
Pozdrawiam

Odpowiedź

Dzień dobry, proszę jeszcze raz udać się z psem do lekarza weterynarii. Na zdjęciach widoczny jest silny stan zapalny skóry i zakażenie. Miejscowe leczenie nie pomoże. Pies powinien być jeszcze raz dokładnie zbadany. Powinien dostawać antybiotyk ogólnie oraz leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pozdrawiam 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl