Pies zapomina wcześniej nauczonych komend

Moja sunia zapomina komed ktorych wczesniej byla nauczona. . . Np zjada ze stolu pozostawione jedzenie lub na spacerze nie zawsze slucha jak ja wolam. Wczesniej byla bardzo posluszna i nigdy nie jadla rzeczy ze stolu lub czegos co jej nie pozwolilam. Kiedys nawet jak cos komus spadlo nigdy nie zjadala nie ruszala tego czegos bez pozwolenia a teraz robi wszystko odwrotnie, co moze byc tego przyczyna? Czy mogla zapomniec komed ktore byla wczesniej uczona? Sunia ma 3 lata i jest wzieta ze schroniska jedzenie dostaje jak zwykle raz dziennie

Odpowiedź

Zdrowy psychosomatycznie pies raczej nie zapomina wcześniej wpojonych zasad. Być może Państwo na początku nauki psa egzekwowali polecenia i suczka się słuchała. Z upływem czasu na skutek np. mniej intensywnego treningu i braku 100 % konsekwencji zwierzę nauczyło się, iż nie zawsze i nie koniecznie musi Państwa słuchać.

Fakt, że psy mają dobrą pamięć, nie oznacza, że naukę psa można zakończyć po miesiącu, pół roku czy dwóch latach. Zwierzę uczy się przez całe swe życie a zasady, których Państwo wymagacie od czasu do czasu trzeba psu przypominać. (czyli codzienny trening).

pozdrawiam

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl