Kot po wypadku, analiza wyników krwi

Mój kot ma 9 lat, ostatnio miał wypadek, prawdopodobnie pogryzł go pies, kiedy był na podwórku. Wróciwszy do domu (po 2tyg. Nic nie jadł) był bardzo wychudzony i kulał. Okazało się, że łopatka została oderwana od mięśni, ale trzeba było poczekać na operację, bo kot był zbyt wychudzony, żeby podać mu głupiego jasia. Po 2tyg. Pod skórą zebrała mu się ropa, która zaczęła się wylewać. Zrobiła mu się rana o średnicy ok 5 cm. Został zoperowany, teraz wszystko bardzo ładnie się goi, ale od tygodnia prawie nic nie je. Prawie czyli może 2łyżki dziennie karmy. Przed operacją miał bardzo duży apetyt, sporo też przytył. Od czasu zdjęcia bandażu stracił ochotę na jedzenie. Oto jego wyniki krwi :
alt 4
ast 3
bil t 0, 45
alp 42
crea 4, 36
urea 114, 4

ma znacznie zawyżoną kreatyninę i mocznik. Dostał zastrzyk moczopędny, dodatkowo dostaje kroplówkę, ale nie ma znaczącej poprawy. Weterynarz powiedział, że jeśli tak będzie przez kolejne dni, pozostanie tylko uśpienie. Kot pomimo wychudzenia i osłabienia chodzi, jest zadowolony, próbuje jeść, dużo pije w każdym razie nie wygląda jakby umierał. Konsultuję się tylko z jedną lecznicą, dlatego interesuje mnie też zdanie innych. Moje pytanie to : czy można jeszcze coś zrobić? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)

Odpowiedź

Powinno przyjąć się go do szpitala na 2-3 dni podłączyć płyny dożylnie i wypłukać mocznik i kreatyninę z krwi. Zastrzyki podskórne i okresowe wlewy to jakieś nieporozumienie. Należy leczyć kota intensywniej, bo nie długo nie będzie kogo leczyć. W razie pytań proszę o telefon w poniedziałek 33 4706971
pozdrawiam
lek. Wet. Michał szopa

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl