2018-10-24 13:40

Czworonożne wybory

Wybory samorządowe za nami, jednak obok nich można było nadziać się na inną „kiełbasę wyborczą”. Wrocławskie schronisko dla zwierząt w połowie października ruszyło z własną kampanią wyborczą – Twój kandydat na przyjaciela. Przedsięwzięcie promowało adopcje podopiecznych placówki.

Twój kandydat na przyjaciela to akcja, którą zainicjowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Na plakatach wyborczych i za pomocą portali społecznościowych propagowano wizerunki dziewięciu zwierząt – kotów i psów, którzy posiadali własne hasła wyborcze i program.

Jak mówiła dla Radio Gra Wrocław Aleksandra Cukier – rzecznik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt:

Chodzi o to, żebyśmy pomyśleli o zwierzakach ze schroniska, żebyśmy zastanowili się nad adopcją, któryś z nich, bo w naszym schronisku czeka ich ponad 300, a przecież są również inne schroniska, w których czekają podopieczni. Inicjatywa jest bardzo symboliczna – chodzi o to, by wkroczyć w przestrzeń kampanii wyborczej, tej politycznej i żeby jakoś tę atmosferę rozluźnić i skierować na zwierzęta ze schroniska.

Kampania starała się wzbudzić u odbiorców pozytywne emocje. Kandydatami w wyborach byli: Mia, Aga, dwóch Reksów, Poker, Gustaw, Rudi, Guiness oraz Mania. Wśród obietnic padło: „Razem stworzymy zgrany duet”, „Aby wszystkie pieski miały swój dom”.

data publikacji artykułu: 2018-10-24

Popularne teraz

Komentarze