2022-07-22 16:59

Dziecko zrzucone z dachu przez małpy.

Czteromiesięczne dziecko nie przeżyło upadku z dachu. Zostało wyrwane z rąk ojca przez makaki królewskie i zrzucone z wysokości trzeciego piętra. Do tragicznych wydarzeń doszło w Bareilly, w stanie Uttar Pradesh.

Rodzice postanowili wejść na taras znajdujący się na dachu trzeciego piętra, by wraz ze swoim czteromiesięcznym dzieckiem podziwiać małpy. Nie spodziewali się jednak tak wielkiego zagrożenia. W pewnym momencie beztroskie zwiedzanie zamieniło się w najgorszy koszmar. Grupa małp wskoczyła na taras, na którym się znajdowali i ich zaatakowała. Rodzina próbowała schronić się w budynku, jednak na próżno. Jedna z małp wyrwała dziecko z rąk ojca i zrzuciła z tarasu. Niemowlę nie miało szans na przeżycie. Członkowie rodziny próbowali przegonić małpy, ale również zostali zaatakowani.
To nie pierwsza sytuacja, w której makaki królewskie zachowują się w agresywnie w stosunku do ludzi. Władze Indii badają sprawę. Ich zdaniem zachowanie małp było nienaturalne i powinno być wyjaśniane przez ekspertów. Ale czy poczynią jakieś kroki w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i uniknięcia kolejnych takich ataków? Tego niestety nie wiemy, możemy jedynie apelować o zachowanie ostrożności przy spotkaniach z dzikimi zwierzętami.

data publikacji artykułu: 2022-07-22

Popularne teraz

Komentarze