2022-03-22 14:43

Dzięki pomocy uratowano 29 psów

Policjant wspólnie z wolontariuszami ze schroniska w Gorzowie Wielkopolskim udał się na polsko-ukraińską granicę, żeby uratować 29 psów. Dzięki nim zwierzęta zostały uratowane przed wojną i bezpiefcznnie trafiły do Gorzowa czekając na nowych właścicieli.

Nadkomisarz Artur Chorąży z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlelkopolskim odpowiedział na apel wolontariuszek ze schroniska "Azorki" i postanowił zorganizować transport i pomóc w ratowaniu 29 bezbronnych psów, które zostały dowiezione na polską granicę z Ukrainy. Ogłoszenie w którym poszukiwany był kierowca do transportu zwierząt znalazła córka policjanta i przekonała go do podjęcia się tego zadania. Nie było to trudne zadanie, ponieważ Pan Adam w przeszłości był przewodnikiem psa służbowego. Po wcześniejszej naradzie i ustaleniu planu działania cała ekipa wyruszyła busem pełnym pokarmu i najpotrzebniejszych rzeczy po zwierzęta pod samą granicę. Cała podróż trwała od wtorku do piątku i na szczęście zakończyła się dużym sukcesem.
Kwestia ratowania zwierząt z Ukrainy staje się coraz bardziej palącym problemem. Obecnie, bez dokumentów przewozowych, indywidualne osoby mogą przywieźć do Polski do pięciu sztuk zwierząt im towarzyszących.

data publikacji artykułu: 2022-03-22

Popularne teraz

Komentarze