Dzień Kundelka 2018

Nierasowe, za to wiernie i oddane psy obchodzą dziś (tj. 25 października) swoje święto – Dzień Kundelka. Wiele miast z tej okazji szykuje specjalne akcje dla czworonożnych pupili i ich właścicieli.

Dzień Kundelka przypada w dzień po wejściu w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt z 1997 r. Idei obchodzenia święta wyłącznie psów wielorasowych przyświeca zwrócenie uwagi na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę zwierząt towarzyszących człowiekowi.

We Wrocławiu w ramach obchodów Światowego Dnia Kundelka odbędzie się dziś konferencja „Zwierzęta w mieście”. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie – Zwierzęta w Biurze Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego Wrocławia. Na konferencji poruszane będą tematy dotyczące różnych zwierząt: psów i kotów domowych oraz kotów wolno żyjących, a także zwierząt dzikich, które wkraczają do miasta w poszukiwaniu nowych miejsc żerowania i schronienia. Wystąpią m.in. specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskiego ZOO.

Z kolei mieszkańcy Gliwic mogą wziąć udział w zbiórce dla zwierząt i pomóc podopiecznym schroniska „Psitul mnie” w Zabrzu. W tym celu w jednym z centrów handlowych postawiono specjalny kosz, do którego można wkładać zgromadzone dary. Wsparcie będzie nagradzane specjalnymi gadżetami.

data publikacji artykułu: 2018-10-25

Popularne teraz

Komentarze