2019-05-30 13:04

Egzotyczne drapieżniki i ponad setka gryzoni w mieszkaniu w Gliwicach

Policja w Gliwicach odebrała zgłoszenie o odorze pochodzącym z jednego z mieszkań w kamienicy. Osoby zgłaszające problem wiedziały, że w lokalu znajdują się węże, pająki i szczury. Z obawy o krzywdzenie zwierząt przez najemcę lokatorzy zwrócili się o pomoc do dzielnicowego.

Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi. 28 maja 2019 roku przedstawiciele zarządcy kamienicy, pracownicy inspekcji sanitarnej, policja oraz lekarze weterynarii, pomimo wcześniejszego powiadomienia, nie zastali najemcy i musieli wejść do mieszkania drogą siłową.

Na miejscu znaleziono terrarium z trzema egzotycznymi wężami i ptasznikiem, ogrzewane i oświetlone prądem z nielegalnego źródła. Zwierzęta były w dobrym stanie. Dodatkowo odkryto brudne i zaniedbane klatki przepełnione szczurami i chomikami (łącznie naliczono 67 szczurów i 40 chomików). Rozpoznanie wskazało na formę znęcania się nad zwierzętami, co skutkowało odebraniem ich właścicielowi. Gryzoniami zajęli się pracownicy gliwickiego schroniska dla zwierząt, natomiast węże i pająka przekazano rodzinie najemcy, która zobowiązała się do prawidłowej opieki nad nimi.

Dzięki właściwej interwencji mieszkańców kamienicy zwierzęta będą mogły żyć w normalnych warunkach. Każdy z nas powinien podejmować działania w sytuacji jakichkolwiek podejrzeń o znęcanie się nad zwierzętami.

data publikacji artykułu: 2019-05-30

Popularne teraz

Komentarze