2021-03-12 14:20

Ksiądz skazany za znęcanie się nad psem

Ksiądz Marek J. dostał zakaz posiadania psów oraz grzywnę za znęcanie się i skrajne zaniedbanie zwierzęcia którym miał się zajmować.

10 marca zapadł wyrok dotyczący proboszcza z jednej z parafii w województwie lubelskim za znęcanie się nad psem. Ksiądz dostał tysiąc złoty grzywny, roczny zakaz posiadania psów oraz musi wpłacić tysiąc złoty na rzecz Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege, która była oskarżycielem posiłkowym w sprawie. Duchowy ma również zwrócić pieniądze, jakie wydała fundacja na leczenie psa, jest to blisko 6,8 tys. zł.
Na psa zwróciła uwagę wolontariuszka fundacji Ex Lege, która zobaczyła zaniedbane zwierzę przed kościołem w którym trwało nabożeństwo. Pies był wykończony, ledwo i z wielkim trudem mógł oddychać. Dzięki wolontariuszce Atos trafił pod dobrą opiekę i żył jeszcze 8 miesięcy.
Jak mówią mieszkańcy, proboszcz wcale nie zwracał uwagi na psa. Dokarmiali go uczniowie i pracownicy pobliskiej szkoły. Mimo starań mieszkańców pies nie miał zapewnionej należytej opieki medycznej. Po dwóch pierwszych apelacjach sąd uznał, że ksiądz opiekował się zwierzęciem tak jak potrafił. Dopiero za trzecią apelacją sąd odwoławczy skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Wyrok nie jest prawomocny.

data publikacji artykułu: 2021-03-12

Popularne teraz

Komentarze