2019-06-10 09:40

Kundelek Roku wybrany

W miniony weekend na Polach Mokotowskich w Warszawie odbyły się wybory Kundelka Roku. Wydarzenie zostało zorganizowane w celu promowania adopcji czworonogów ze schronisk.

Oprócz startujących psów na spotkaniu pojawiło się też ponad 120 psów ze Schroniska na Paluchu w ramach akcji Adoptuj Warszawiaka. Można było porozmawiać z wolontariuszami na temat opieki, a także zapoznać się podczas spaceru z pupilami. Ponadto właściciele czworonogów mieli możliwość bezpłatnego oznakowania podopiecznych elektronicznym chipem.

Kundelki ubiegały się o tytuł w różnych kategoriach, jak np. najdłuższy ogon, najbardziej sterczące uszy, najładniejszy uśmiech, największe podobieństwo do właściciela oraz najciekawszą historię adopcji. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach jury po naradzie przyznało tytuł Kundelka Roku suczce Hani, która zdobyła uznanie publiczności psimi sztuczkami, takimi jak fikołki na komendę.

Organizatorzy spotkania chcieli zwrócić uwagę na piękno i wyjątkowość każdego mieszańca. Wiele psów dzięki adopcji ma szansę na normalne życie i kochający dom. Rozmyślając o przygarnięciu pod swój dach czworonoga pamiętajmy o naszych braciach mniejszych przebywających w schroniskach.

data publikacji artykułu: 2019-06-10

Popularne teraz

Komentarze