2020-06-26 09:25

Łabędź z podciętą szyją

Tydzień temu, przy drodze znaleziono rannego łabędzia. Ptak nie był w stanie latać, ani chodzić.

Niestety kilka lat temu, w okolicy Grodziszczanie nie było nikogo, kto mógłby pomóc. Na szczęście obecnie Fundacja dzika Nadzieja działa na terenie całego powiatu wałbrzyskiego. Organizacja podjęła się wyzwania i spróbowała uratować ptaka.

Na jej stronie, możemy znaleźć wpis:
“Trafił do nas łabędź z fatalną raną na szyi, prawdopodobnie powstałą w wyniku ataku jakiegoś psowatego. Gardło rozdarte, przełyk na wierzchu. Na szczęście tchawica pozostała nieuszkodzona. W ranie, która nie była świeża, zdążyły się już zagnieździć larwy much. Po dotarciu do gabinetu weterynaryjnego ptak został poddany narkozie wziewnej, w której przebywał przez kilka godzin. W tym czasie larwy były usuwane, chirurgicznie została usunięta martwa tkanka, lekarz oczyścił i zeszył ranę. To była poważna operacja, bo rana była bardzo rozległa. Łabędź jest jeszcze bardzo słaby, ale bez problemu wybudził się z narkozy, więc jesteśmy dobrej myśli.”

Niemniej operacja, której zostało poddane zwierze, wymagała dużego nakładu finansowego, a fundacja będzie musiała przeprowadzić jeszcze wiele zabiegów w tym roku. FDN zajmuje się pomocą okaleczonym i osieroconym dzikim zwierzętom. Wciąż poszukuje sponsorów i ludzi dobrej woli, chcących złożyć datki. Pieniędzy potrzeba na leki, pomoc weterynaryjną, karmę itp.

data publikacji artykułu: 2020-06-26

Popularne teraz

Komentarze