2019-06-12 08:44

Nie żyje szop Edward

Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegły weekend w Olsztynie. Zmarł oswojony szop Edward, pupil jednej z mieszkanek Olsztyna.

Zwierzę było znane w mieście i okolicy. Wraz ze swoją panią odwiedzało przedszkola i placówki edukacyjne, a także brało udział w akacjach promujących ochronę przyrody. Edward często spacerował z właścicielką na szelkach.Był także pokazywany w telewizji. Miał nawet swój fanpage na portalu Facebook, chętnie odwiedzany i komentowany przez jego miłośników.

8 czerwca szop wymknął się z domu i doszedł do okolicznego domku letniskowego. Turyści, którzy tam przebywali, przestraszyli się i w obawie przed wścieklizną samodzielnie schwytali zwierzę. Postanowili zamknąć je w plastikowej beczce przykrytej szczelnym wiekiem. Tłumaczyli się, że informowali odpowiednie służby, ale te nie chciały podjąć interwencji. Niestety Edward pozbawiony dostępu powietrza udusił się.

Zrozpaczona właścicielka pupila zaapelowała, aby nie robić drugiej żywej istocie tego, czego sami nie chcielibyśmy doświadczyć. Przez nieodpowiedzialną decyzję straciła swojego przyjaciela. Obecnie zastanawia się nad wszczęciem postępowania wobec sprawców zdarzenia.

Napotykając nieznane zwierzę, pamiętajmy, aby kierować się zdrowym rozsądkiem. Przede wszystkim nie róbmy mu krzywdy.

data publikacji artykułu: 2019-06-12

Popularne teraz

Komentarze