2019-02-26 11:35

Okaleczył małego kotka - pomóż znaleźć sprawcę!

Fundacja Animals Przystań Świnoujście szuka osoby, która w okrutny sposób obcięła kotu uszy. Zwierzę jest obecnie leczone.

Kilka dni temu Animalsi ze Świnoujścia dostali zgłoszenie o okaleczonym kocie, który błąka się w rejonie stacji benzynowej w Wolinie. Zwierzak był wystraszony, bał się ludzi i nie dawał się złapać. Pomogła dopiero klatka łapka i w ten sposób kot trafił pod opiekę świnoujskiej Fundacji Animals.

Maks-bo tak zostało nazwane zwierzę-to około półtoraroczny, rasowy kot rosyjski niebieski. Weterynarz, który się nim zajął, potwierdził, że ktoś celowo i w bestialski sposób obciął mu uszy. Maks dostał zastrzyki, leki i maść do smarowania uszek, został też odrobaczony. Jest już bezpieczny i powoli dochodzi do siebie.

Świnoujscy Animalsi zapowiadają, że nie odpuszczą sadyście, który okaleczył zwierzę. Apelują o pomoc w jego odnalezieniu i mają nadzieję, że zostanie ukarany. Zamierzają też złożyć doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje o sprawie, proszony jest o kontakt z Fundacją Animals Przystań Świnoujście.


data publikacji artykułu: 2019-02-26

Popularne teraz

Komentarze