2019-06-07 10:25

Otwarcie okna życia dla zwierząt pod Wrocławiem

7 czerwca 2019 roku w miejscowości Miłocice koło Wrocławia, przy ulicy Głównej 19, nastąpi otwarcie okna życia dla niechcianych zwierząt. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest aktywistka i miłośniczka czworonogów, pani Katarzyna Chruściel.

Co roku w sezonie letnim wiele osób podejmuje decyzję o porzuceniu pupila. Jedni nie chcą, a inni nie mogą zająć się podopiecznymi. Niestety bardzo często wakacyjne wyjazdy kończą się porzuceniem zwierzęcia np. w lesie czy na drogach poza miastem. Pani Katarzyna postanowiła dać takim czworonogom szansę na drugie życie. Przed jej domem zostanie wystawiona klatka kenelowa, w której będzie można zostawić niechciane zwierzę. Miejsce nie jest objęte monitoringiem, więc oddający nie zostanie zidentyfikowany.

Pomysłodawczyni mieszka niedaleko lasu i wielokrotnie spotykała porzucone czworonogi. Pokrzywdzone zwierzęta zabierała do siebie i szukała dla nich nowego domu. Dzięki oknie życia nie będzie musiała poświęcać tak dużo czasu na oswajanie przerażonego pupila. Sama jest właścicielką 7 psów, 15 kotów i kucyka, którego ocaliła od śmierci.

Post z informacją o oknie życia został udostępniony publicznie na portalu Facebook ponad 21 tysięcy razy. Wszyscy miłośnicy zwierząt są zachwyceni pomysłem pani Katarzyny. Chwalą miłośniczkę zwierząt za pomysł i wielkie serce.

Pamiętajmy, że pies czy kot nie jest zabawką na chwilę. Decydując się na zabranie pod swój dach czworonoga wiąże się to z wieloma obowiązkami. Podczas naszej nieobecności np. w czasie wakacji należy zapewnić naszym braciom mniejszym opiekę. W sytuacjach kryzysowych nie porzucajmy zwierząt i nie skazujmy ich na traumę, a nawet śmierć.

Mamy nadzieję, że dzięki takim osobom jak pani Katarzyna mniej czworonogów ucierpi z powodu porzuceń, a część z nich znajdzie nowy kochający dom.

data publikacji artykułu: 2019-06-07

Popularne teraz

Komentarze