Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Pilnie poszukiwany dom dla trojga psiaków

— Apelujemy o pomoc w znalezieniu domów dla odebranych trojga psiaków. Jeden z nich, 5-letnia suczka, była tak wycieńczona, że ledwo stała na łapach, przewracała się — powiedziała wiceprezes Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals Izabela Małecka.

Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt Help Animals zostało powiadomione, o znęcaniu się nad psami przez mieszkańca wsi Stara Kazmierka.
Po dotarciu na miejsce okazało się, ze 5 letnia suczka była uwiązana przy budzie na bardzo krótkim łańcuchu a jej stan zdrowia był bardzo zły. Nie potrafiła stanąć samodzielnie na nogi, przewracała się i była skrajnie wychudzona. Misia, bo tak nazywa się suczka nie miała dostępu do wody ani jedzenia. Buda również była w złym stanie- dziurawy dach, wokół pełno śmieci i szkła.
Oprócz tego po posesji biegały jeszcze dwa inne psy, oblepione kleszczami. Jak podaje wiceprezes -w trakcie rozmowy z właścicielem psów okazało się, że do całej sytuacji miał bardzo lekceważący stosunek, a wręcz nie widział żadnego problemu. Żaden z psów nie był najprawdopodobniej zaszczepiony na wściekliznę.
Po dotarciu na miejsce policjantów i przedstawiciela z urzędu psy postanowiono zabrać i zabezpieczyć. Po wizycie u weterynarza okazało się, ze suczka jest niedożywiona, odwodniona, jej organizm jest wyniszczonym ma anemie i zapalenie wątroby.
Sprawę skierowano do prokuratory w Pleszewie.
Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat.