2019-06-14 08:57

Program Tesco dla zwierząt w potrzebie

Sieć supermarketów Tesco rozpoczęła program „Duża pomoc dla małych przyjaciół”. Organizacje pozarządowe i instytucje publiczne mogą za darmo odebrać żywność nadającą się dla różnych zwierząt, jak np. owoce, warzywa, mięso, nabiał.

Oprócz pomocy potrzebującym zwierzętom, akcja ma także na celu zapobieganie marnowania i wyrzucania żywności. Do programu może przyłączyć się każda organizacja pozarządowa i instytucja publiczna w Polsce (np. fundacje, schroniska, zoo). Trzeba tylko spełniać dwa warunki. Pierwszy to posiadanie formy prawnej, natomiast drugi to zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii o stałej opiece weterynaryjnej nad podopiecznymi. Po sprawdzeniu formalności tworzona jest partnerska umowa.

Żywność można odebrać z najbliższego sklepu Tesco. Ilość i rodzaj produktów będzie zależny od działalności danej jednostki organizacyjnej. Ograniczeniem mogą być ewentualne zapasy danego sklepu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Należy tylko samodzielnie zorganizować pojemniki na pożywienie i transport.

Dzięki takiemu działaniu wiele zwierząt otrzyma pomoc, a oprócz tego żywność nie znajdzie się na śmietniku. Partnerem programu została Fundacja Sarigato, która jest organizatorem akcji „Karmimy Psiaki”.

data publikacji artykułu: 2019-06-14

Popularne teraz

Komentarze