2020-07-20 15:03

Ptasznik na wolności

Sytuację, która spotkała mieszkańców łódzkiego bloku, można przyrównać do spełnienia się najgorszych koszmarów wszystkich arachnofobów.

Wydarzenie miało miejsce w zeszły piątek. Ptasznik najprawdopodobniej uciekł któremuś z sąsiadów i wszedł przez okno do zamieszkujących czwarte piętro lokatorów. Interwencję, przeprowadzoną przez Animal Patrol, opisano na facebookowym profilu firmy:
“Ptasznik olbrzymi bo tak nazywa się osobnik uwieczniony na zdjęciach, to gatunek pająka z rodziny ptasznikowatych. Jest to drugi co do wielkości pająk świata, większy od niego jest jedynie Theraphosa blondi, czyli ptasznik goliat. Ptasznik olbrzymi, którego widzimy na fotografiach, zazwyczaj nie bywa agresywny, jest dość spokojny i nadaje się podobno nawet dla odpowiedzialnych, początkujących terrarystów. ODPOWIEDZIALNYCH! Właścicielu co się stało, że ten 'pajączek' znalazł się w mieszkaniu innych osób? Na czwartym piętrze jednego z bloków do mieszkania zawitał, taki oto niespodziewany gość. Nie wiadomo skąd przywędrował. Prawdopodobnie wszedł przez otwarte okno. Lokatorzy nie posiadają informacji, aby któryś z sąsiadów posiadał takie CUDO. Zabezpieczony pająk, przewieziony został do Snake Zoo. Interwencja z dnia 17 lipca 2020 roku. Miejsce... ul. Krzemieniecka 20A”.

data publikacji artykułu: 2020-07-20

Popularne teraz

Komentarze