2022-04-03 18:21

Rosomaki w chorzowskim ZOO

W chorzowskim Ogrodzie Zoologicznym urodziły się rosomaki. Jest to prawdziwy powód do szczęścia i dumy, ponieważ to pierwsze takie narodziny w Polsce

Młode rosomaka tundrowego przyszły na świat 26 lutego tego roku. To ogromny sukces hodowlany- takie narodziny w żadnym polskim Ogrodzie Zoologicznym nie miały nigdy wcześniej miejsca. Rodzicami trzech małych rosomaczków zostali Tatyana i Thor. Niestety na chwilę obecną nie znamy jeszcze ich płci, ponieważ matka bardzo mocno pilnuje swoich młodych. Rodzinka jest pod opieką osób pracujących w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym- pracownicy w większości robią to jednak na odległość, tak by nie narażać młodej mamy na niepotrzebny stres. Jako przykład podają inne ogrody zoologiczne oraz ich doświadczenie z wysoką śmiertelnością rosomaczych osesków- stąd też niemal całkowity brak ingerencji w to stado.
Jak podaje strona Facebookowa chorzowskiego ZOO, maluchy są zdrowe i silne. Mama zabrała je z ogólnego widoku do wnętrza budynku hodowlanego- tam nie odstępuje ich na krok, karmi i pielęgnuje. Samiec nie uczestniczy natomiast w życiu rodzinnym- woli spędzać czas na zewnętrznym wybiegu.
Narodziny rosomaka tundrowego to niesamowity sukces. Ze względu na niechęć do rozmnażania się w ogrodach zoologicznych, w tym roku przychówkiem może się pochwalić na chwilę obecną tylko ZOO w Czechach.

data publikacji artykułu: 2022-04-03

Popularne teraz

Komentarze