Zdjęcie poglądowe
samsevents
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Rozmaryn jako przeciwutleniacz

Kemin Industries złożyło wniosek do Komisji Europejskiej o pozwolenie na użycie płynnego ekstraktu z rozmarynu jako dodatku przeciwutleniającego do karmy dla kotów i psów. Wniosek ten został zaakceptowany na mocy Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2024/1068.

Zgłoszenie prowadzące do tej autoryzacji zostało zainicjowane przez Kemin Nutrisurance, jednostkę biznesową zajmującą się technologiami przetwarzania karmy dla zwierząt domowych w Kemin Industries. Wynikające z tego rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 15 kwietnia. Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2024/1068 klasyfikuje i zatwierdza dodatek jako "dodatek technologiczny" w grupie funkcjonalnej "przeciwutleniacze" i weszło w życie 5 maja.

Przed tym zatwierdzeniem, rynek karmy dla zwierząt domowych w Unii Europejskiej opierał się głównie na tokoferolach jako przeciwutleniaczach, z ograniczoną liczbą opcji dla cząsteczek przeciwutleniaczy pochodzenia naturalnego. Nowe wprowadzenie ekstraktów z rozmarynu nie tylko rozszerza gamę dostępnych przeciwutleniaczy, ale także adresuje kluczowe wyzwania w łańcuchu dostaw.

"Poprzez dywersyfikację źródeł i zmniejszenie zależności od jednego składnika, Kemin Nutrisurance wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odporność łańcucha dostaw w przemyśle karmy dla zwierząt domowych," powiedziała Beth Mann, globalna dyrektor ds. Jakości i Bezpieczeństwa Żywności w Kemin Nutrisurance. "Ekstrakt z rozmarynu jest wszechstronnym i skutecznym przeciwutleniaczem, który może pomóc producentom karmy dla zwierząt domowych sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty o czystych etykietach, wysokiej jakości i przyjazne dla środowiska."

Od 1996 roku, zespół ds. Poprawy Roślin Specjalnych w Kemin stosuje konwencjonalne metody hodowli, aby ciągle rozwijać linie własnych odmian rozmarynu o wysokim poziomie kwasu karnozowego, cząsteczki o silnych właściwościach przeciwutleniających. Dziś, Kemin jest jednym z najbardziej zintegrowanych pionowo dostawców składników roślinnych. W całym łańcuchu dostaw, Kemin kontroluje hodowlę, wybór roślin, uprawę, zbiór i ekstrakcję wielu swoich specjalnych upraw, co pozwala Kemin zapewnić, że każda partia produktu jest spójna.

"Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tej autoryzacji od Komisji Europejskiej, która jest wynikiem dekad badań i rozwoju oraz ścisłej współpracy z władzami," powiedział dr John A. Greaves, wiceprezes ds. Poprawy Roślin Specjalnych w Kemin Industries. "To przełom dla przemysłu karmy dla zwierząt, otwierający nowe możliwości dla naturalnej i zrównoważonej żywności dla zwierząt domowych."

Kemin Nutrisurance oferuje ekstrakt z rozmarynu jako część swojego portfela innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu karmy dla zwierząt domowych. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o programie Poprawy Roślin Specjalnych Kemin.