2020-08-24 13:01

Sklep ze zwierzętami... do adopcji

Jeden ze szczecińskich sklepów z artykułami zoologicznymi, całkowicie zrezygnował ze sprzedaży zwierząt – w zamian wprowadzając specjalne stanowisko komputerowe gdzie można samodzielnie lub z pomocą sprzedawcy przejrzeć ogłoszenia zwierząt do adopcji.

Zwierzęta można też przeglądać na stronie internetowej sklepu, gdzie znajdują się aktualne ogłoszenia.

Większość zwierząt oferowanych przez sklep pochodzi z domów tymczasowych, od doświadczonych opiekunów, którzy doskonale znają charakter swoich podopiecznych, pomogą w przyjęciu nowego członka rodziny pod dach – udzielając cennych i praktycznych wskazówek.


W ten prosty sposób osoba chcąca zwierzaka nie tylko nie nabywa „kota w worku” – ale i otrzymuje na jego temat znacznie więcej wiedzy i wsparcia niż w przypadku zakupu.Zapewnienie godziwych warunków zwierzętom w sklepie zoologicznym nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Mnogość gatunków, różne potrzeby bytowe i żywieniowe, brak czasu na pielęgnację i brak wykwalifikowanego personelu powoduje, że w wielu sklepach podejmowane są interwencje obrońców praw zwierząt.

Trafiają się sklepy w których zwierzęta są pod dobrą opieką – jednak takich sklepów jest naprawdę niewiele. Tym bardziej cieszy inicjatywa szczecińskiego sklepu - mamy nadzieję że i inne sklepy podążą tą ścieżką.

Sklep zoologiczny Szczecin - Zooklub

data publikacji artykułu: 2020-08-24

Popularne teraz

Komentarze