2022-04-12 09:27

Światowy dzień chomika

12 kwietnia przypada miedzynarodowy dzien chomika. Te male zwierzatka zostaly odkryte przez zoologa Isaraela Ahraroni w 1930 roku.

Choć pierwszym odkrytym chomikiem był dziko żyjący chomik syryjski, dzisiaj możemy wyróżnić kilka rodzajów tych małych zwierząt. Są nimi miedzy innymi chomik syryjski, dżungarski i Roborowskiego.
Chomik dżungarski jest bardzo mały i towarzyski. Dzięki temu w klatce bez problemu może znaleźć się kilka osobników. Ma jasnopopielaty kolor i ciemną pręgę na grzbiecie. Ze względu na jego male rozmiary nie zaleca się go raczej dla dzieci. Chomiki dżungarskie żyją średnio 1.5 roku.
Chomik syryjski jest jednym z najpopularniejszych chomików wybieranych w hodowli, choć jest trochę mniej towarzyski niż chomik dżungarski. Jest znacznie większy od chomika dżungarskiego i dożywa średnio 2-3 lat.
Chomik Roborowskiego jest najmniejszym z chomików karłowatych. Jest bardzo szybki i ruchliwy. Ma charakterystyczne duże uszy i malutki ogonek a także sierść w kolorze piaskowym lub szarobrązowym.
Pamiętajmy, ze oprócz różnicy w rozmiarze, wyglądzie i kolorze każdy z chomików ma inne zapotrzebowania żywieniowe, które my jako właściciele powinniśmy mu zapewnić.

data publikacji artykułu: 2022-04-12

Popularne teraz

Komentarze