Zdjęcie poglądowe
ivcakohoutova
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Te rasy cierpią w upale

W miarę jak temperatury rosną, utrzymanie psów w chłodzie staje się ważnym aspektem opieki nad zwierzętami. Jeśli psy nie są odpowiednio chronione w upalne dni, mogą doznać udaru cieplnego i innych dolegliwości związanych z wysoką temperaturą. Gdy temperatura ciała psa wzrasta do niebezpiecznych poziomów, może to być śmiertelne.

Aby chronić swojego psa w upałach, należy:

  • Ograniczać czas spędzany na zewnątrz w upalne dni.
  • Prowadzić aktywność fizyczną na zewnątrz tylko w chłodniejszych częściach dnia (rano i wieczorem).
  • Zapewniać psu chłodne kąpiele.
  • Dawać psu cień, klimatyzację, maty chłodzące oraz stały dostęp do świeżej wody.

Oto kilka ras psów, które są szczególnie wrażliwe na upały:

Akita

W zimnym klimacie gruba, podwójna okrywa Akity zapewnia izolację. W upały jednak ta sierść może powodować przegrzanie. W połączeniu z ciężką budową ciała oznacza to, że Akity mają niską tolerancję na upał.

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute został wyhodowany do ciągnięcia ciężkich ładunków w mroźnych temperaturach Alaski. To sprawia, że są jedną z najlepszych ras na zimną pogodę, ale jedną z najgorszych na gorące klimaty. Trzymanie Malamuta wewnątrz podczas najgorętszych części dnia i regularne szczotkowanie w celu usunięcia nadmiaru sierści może pomóc mu przetrwać lato

Boston Terrier

W przeciwieństwie do Akity i Alaskan Malamute, Boston Terriery nie mają grubej sierści. Są jednak brachycefaliczne, co oznacza, że mają krótki pysk, co utrudnia im schładzanie się przez ziajanie.

Bokser

Boxery są brachycefaliczne i mają wysoki poziom energii, co sprawia, że łatwo się przegrzewają. Upewnij się, że ich codzienne spacery odbywają się w chłodniejszych częściach dnia i że mają chłodne, zacienione miejsce do odpoczynku.

Chow Chow

Chow Chowy nie radzą sobie dobrze w gorącym klimacie z powodu grubej, podwójnej sierści i ciężkiej budowy ciała. Regularne szczotkowanie zapobiega tworzeniu się kołtunów i usuwa nadmiar sierści.

Buldog Angielski

Płaska twarz Angielskiego Buldoga sprawia, że ta rasa jest podatna na przegrzanie. Ważne jest, aby ograniczać aktywność na zewnątrz podczas najgorętszych części dnia.

Buldog Francuski

Francuskie Buldogi, z powodu krótkiego pyska, nie mogą skutecznie schładzać się przez ziajanie. Rozważ użycie mat chłodzących lub wentylatorów, aby pomóc obniżyć temperaturę ciała swojego psa.

Pekińczyk

Pekińczyki nie tolerują upałów z powodu długiej, grubej sierści i krótkości pyska. Mogą skorzystać na letniej fryzurze i powinny być trzymane w środku podczas najgorętszych części dnia.

Mops

Mimo krótkiej sierści i niewielkiego rozmiaru, Mopsy nie radzą sobie dobrze w upale z powodu płaskiej twarzy. Chłodne, dobrze wentylowane miejsca są ważne, aby utrzymać tę małą rasę w chłodzie.

Bernardyn

Bernardyny pochodzą z Alp Szwajcarskich i były hodowane do pracy w zimnym klimacie. Ich gruba sierść chroni je w śniegu gór, ale może powodować problemy w gorących i wilgotnych klimatach. Oferowanie im świeżej wody i używanie mat chłodzących oraz wentylatorów może pomóc obniżyć ich temperaturę ciała.