2018-11-26 18:32

Warszawskie zoo będzie miało oceanarium

Ogród zoologiczny w Warszawie zyska oceanarium i nowy wybieg afrykański. O najbliższe plany magistratu dopytywali stołeczni radni.

W stolicy powstanie całoroczne oceanarium. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ dwa lata temu ze względu na za małe akwarium, zoo musiało oddać rekina na Węgry. Warszawski ogród zoologiczny będzie, podobnie jak wrocławski, posiadał nowoczesne Afrykarium. Nowy wybieg powstanie również dla niedźwiedzi polarnych, a także lwów i tygrysów.

W planach miasta jest też budowa pawilonu edukacyjnego, socjalnego oraz szklarni, w której będą rosły rośliny przeznaczone na pokarm dla zwierząt oraz do ozdób.

Odmianie ulegną boczne alejki, a także plac zabaw. Te pierwsze zostaną przystosowane dla niepełnosprawnych, zaś ten drugi zyska zabawki drewniane, ekologiczne i konstrukcje nawiązujące do zwierząt.

Ratusz zapowiedział również objęcie zoo monitoringiem. Ma to związek z incydentami, które zdarzały się w ostatnim czasie w polskich i światowych ogrodach zoologicznych. Sytuacje te naruszały poczucie bezpieczeństwa ludzi, a także zwierząt tam zamieszkujących.

data publikacji artykułu: 2018-11-26

Popularne teraz

Komentarze