2022-06-23 11:52

Wyrzucił psa z drugiego pietra i topil w misce z woda

Jeden z mieszkańców Kostrzyna zrzucił swojego psa z drugiego pietra. Na szczęście zwierzę przeżyło upadek i nie ma większych obrażeń. Policja szuka sprawcy.

Policja szuka sprawcy, który 3 czerwca zrzucił psa z drugiego pietra jednego z bloków w Kostrzynie. Do całego zdarzenia miało dojść w sobotę w godzinach popołudniowych. W momencie kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu niestety, nikogo już nie było w domu.
- Ustaliliśmy personalia tego mężczyzny. Jest teraz przez nas poszukiwany, co więcej jest też poszukiwany przez policjantów z Wrześni w innej sprawie – powiedział kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. Na mediach społecznościowych Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierzat Mondo Care można zobaczyć filmik z monitoringu który zarejestrował upadek psa. "Niezrozumiałym dla nas szczęściem był fakt, iż pies poza poobijaniem nie odniósł większych obrażeń – jesteśmy po USG jamy brzusznej i RTG. Czekamy jeszcze, czy nie pojawią się skutki neurologiczne – upadek z takiej wysokości mógł spowodować wiele obrażeń. Pies szczęściarz jest pod naszą opieką" - informuje fundacja. Jak podają członkowie Fundacji poszukiwany mężczyzna oprócz zrzucenia psa z drugiego pietra miał go również topic w misce z woda na balkonie.
Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

data publikacji artykułu: 2022-06-23

Popularne teraz

Komentarze