2018-09-18 08:53

Zbiórka zapasów zimowych dla warszawskiego ZOO

Jesteś wielbicielem zwierzaków? Chcesz dorzucić swoją „cegiełkę” dla nich? Pomórz w zbiórce żołędzi i orzechów dla warszawskiego ZOO! Każde 10 litrów żołędzi i 5 litrów orzechów włoskich lub laskowych będzie nagradzane dodatkowo bezpłatną wejściówką na teren ogrodu.

Z biletu można skorzystać w dniu oddania smakołyków lub do końca roku 2018. Jesienne zapasy pracownicy ogrodu przeznaczą dla kopytnych mieszkańców ogrodu - żubrów, antylop, bizonów, żyraf i jeleni. Orzechy chętnie zjedzą papugi oraz pawiany. Z pewnością jedzonko trafi też do społeczności Ptasiego Azylu, gdzie od lat pomocy mogą oczekiwać wszyscy ptasi mieszkańcy Warszawy. Żołędzie będą stanowić nie tylko pokarm, ale i remedium na żołądkowe dolegliwości zwierząt - ZOO już od ponad 40 lat organizuje tego typu zbiórki.

Ogólnie ogród wyliczył, że potrzeba tony orzechów i drugiej tony żołędzi. Dary można przekazywać do dnia 16 listopada lub do czasu, kiedy pracownicy uzbierają określoną ilość pokarmu. ZOO przyjmuje interesantów z karmą codziennie w godzinach otwarcia, przy ulicy Ratuszowej.

Mało kto wie, ale w tym roku warszawski ogród zoologiczny obchodzi 90-te urodziny! Dla gości przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. Warto zatem pozbierać na jesiennym spacerze trochę łakoci i sprawdzić co słychać u 12 000 podopiecznych, w tym 47 gatunków zagrożonych wyginięciem.
Uwaga - ZOO nie przyjmuje kasztanów. O akcji można poczytać na profilach społecznościowych ogrodu. Wszystkie zebrane orzechy muszą być też odpowiedniej jakości, spleśniałe i zepsute nie nadają się do spożycia przez zwierzęta.

Jeśli uzbieracie orzechy a akcja się zakończy, to nie martwcie się! Wasze zbiory na pewno się nie zmarnują. Trzeba je przetrzymać chwilę i składować w lasach w momencie, kiedy zaczną się zimowe mrozy. Leśnie zwierzęta z pewnością będą głodne i chętnie się posilą przysmakami.

data publikacji artykułu: 2018-09-18

Popularne teraz

Komentarze