2018-11-14 07:10

Zęby brytyjskich psów cierpią przez niewiedzę swoich właścicieli

Brytyjczycy myją zęby swoich czworonożnych przyjaciół własną pastą. Tamtejsza Ligi Ochrony Zwierząt nakłania do zaprzestanie dbania w ten sposób o jamę ustną psów. Używanie tej samej pasty przez człowieka i jego pupila jest szkodliwe dla tego drugiego.

„Ludzka” pasta do zębów, zawierającą fluor, szkodzi zdrowiu psów. Pierwiastek może wywołać u czworonoga biegunkę i wymioty, a także zmniejszenie zawartości wapnia we krwi. W produktach przeznaczonych do mycia zębów znajduje się również szkodliwy dla zwierząt słodzik. Wśród grzechów brytyjskich właścicieli psów jest również częstowanie swoich pupili miętówkami, w celu uniknięcia nieprzyjemnego oddechu z pyska.

Według badań, przeprowadzonych na próbie 2 tysięcy osób, wynika że 8 procent właścicieli czworonogów nie wiedziała nic o niebezpieczeństwach wypływających ze wspólnego korzystania z tej samej pasty do zębów. Z kolei aż 20 procent ankietowanych, stwierdziło że ich podopieczny ma nieprzyjemny zapach z pyska.

Weterynarze radzą, aby używać pasty do zębów przeznaczonych dla psów, ponieważ tylko one przystosowane są do układu trawiennego czworonogów. Nieprzestrzeganie odpowiedniej higieny może być następstwem chorób. Więcej o higienie jamy ustnej psów przeczytasz
w innych artykułach Vetopedii.

data publikacji artykułu: 2018-11-14

Popularne teraz

Komentarze