2020-03-10 08:35

Znaleziono postrzelonego wilka

Samica została postrzelona. Wyznaczono nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy zbrodni.

Martwą waderę znaleziono na początku marca w Nadleśnictwie Dretyń, województwie pomorskim. Poszarpane przez inne zwierzęta ciało wilczycy, odkrył pracownik służby leśnej. Po wykonaniu sekcji zwłok stwierdzono, iż zwierzę zginęło od rany postrzałowej. Około 5-letnia samica o wadze 40 kg, w bardzo dobrej kondycji fizycznej, prawdopodobnie nie była jeszcze matką. Ślady na ciele wskazały ranę wlotową i wylotową pocisku. Weterynarz poprzez stężenie pośmiertne określił dokładną datę zdarzenia. Wadera została zastrzelona na dobę przed znalezieniem szczątków, tj. 29 lutego.

Trwają intensywne poszukiwania sprawcy tej zbrodni. Rzecznik prasowy bytowskiej policji nie ujawnia szczegółów śledztwa. Wiadomo, że wilczyca znajdowała się na terenie lasu, niedaleko miejscowości Kwisno. Ten rejon należy do działalności Koła Łowieckiego „Żuraw” w Dretyniu. Według zarządu i prowadzonej, elektronicznej księgi rejestru, żadne polowanie nie odbywało się w tym terminie. Rozważana jest również teza o podrzuceniu zwierzęcia. Fakty są na razie niejasne, a policja z Miastka i Bytowa prowadzi postępowanie w sprawie. Kara za zabicie chronionego gatunku to nawet 3 lata więzienia.

Leśnicy wyznaczyli nagrodę za anonimową pomoc w ustaleniu sprawcy. Apel z prośbą o kontakt pod nr tel. 59 858 16 55, zamieścili na oficjalnej stronie nadleśnictwa. To pierwszy przypadek zabicia wilka w regionie Lasów Państwowych Dretynia.

data publikacji artykułu: 2020-03-10

Popularne teraz

Komentarze