2021-05-05 17:41

Zwłoki 250 psów w pseudohodowli

Aż 250 martwych psów znaleziono w Starej Hucie w województwie pomorskim, w której znajdowała się pseudohodowla. Właściciele mają trafić do trzymiesięcznego aresztu.

Z informacji wiadomo, że zwierzęta umierały w strasznych męczarniach, zaniedbane i krzywdzone w hodowli prowadzonej przez małżeństwo.
"Inspektorzy wspólnie z policją i inspekcją weterynaryjną odkryli zwłoki psów na posesji, gdzie znajdowała się "hodowla". Szczęśliwie udało się nam uratować 140 zwierząt, które teraz są pod naszą opieką"- pisze Aktywiści z OTOZ Animals.
Ocalałe zwierzęta dochodzą do siebie w bezpiecznym miejscu. Animalsi proszą o symboliczną pomoc finansową na leczenie psów. Te które przeżyły są w bardzo złym stanie- wielu z nich potrzebuje pilnej pomocy, a wszystkie wymagają odrobaczenia i odpchlenia. Na miejscu znaleziono również dużą ilość fiołek po lekarstwach, z których właściciele ,,hodowli' nie mieli prawa korzystać. Do tej pory zebrano 66 tyś. zł.
Przypominamy i apelujemy, aby zwierzęta kupować tylko i wyłącznie ze sprawdzonych hodowli. Dzięki temu zapobiegniemy rozwijaniu się pseudohodowli i krzywdzeniu zwierząt!

data publikacji artykułu: 2021-05-05

Popularne teraz

Komentarze