2022-03-23 11:21

Żyły wśród starych opon

Na terenie posesji w Szczecinie-Dabiu znaleziono 3 psy w okropnym stanie. Po interwencji wolontariusze Towarzysta Opieki nad Zwierzetami z pomoca straznikow miejskich zabiezpieczyli zwierzeta.

Zazwyczaj takie traktowanie zwierząt zdarza się w małych miasteczkach i wsiach. Tym razem okrucieństwo ludzi można było spotkać w dużym mieście jakim jest Szczecin. Do szczecińskiego TOZ-u odezwały się osoby, które były wstrząśnięte warunkami w jakich żyją te trzy psy. Interwencja była niemal natychmiastowa, jednak jak było można się domyślić właściciel psów był agresywny w stosunku do wolontariuszy i niezbędna była pomoc straży miejskiej.
– Wiedzieliśmy, że nie spoczniemy, póki cała trójka nie będzie bezpieczna, u nas. Z pomocą Straży Miejskiej zabraliśmy te psiaki, które już w Przychodni TOZ okazały się być bardzo wdzięczne za okazaną im pomoc – relacjonują wolontariusze szczecińskiego TOZ-u.
Na miejscu całego zdarzenia widok jaki zastali wolontariusze był przerażający. Zwierzeta były w okropnym stanie i posiadały liczne rany na ciele, stały w błocie i swoich odchodach, przywiązane łańcuchem do budy. Po pięciu dniach jakie rodzina dostała na poprawienie warunków psów, strażnicy zastali taki sam widok jak wcześniej. W takim wypadku wszystkie trzy psy zostały odebrane właścicielom i trafiły do weterynarza. Jak się okazało każde ze zwierząt było chore i miało gnijące już rany.
Cala sprawa zajmuje się teraz policja a psy szukają nowych, kochających opiekunów.

data publikacji artykułu: 2022-03-23

Popularne teraz

Komentarze